Συγκέντρωση έξω από το Δημαρχείο Διονύσου πραγματοποίησαν συμβασιούχοι, στο πλαίσιο της χθεσινής 24ωρης απεργίας στο σύνολο των ΟΤΑ για τους συμβασιούχους. Εχοντας στο πλάι τους το Σωματείο δημοτικών και κοινοτικών υπαλλήλων Αττικής απαίτησαν και πραγματοποίησαν συνάντηση με τον δήμαρχο Γ. Καλαφατέλη (ΠΑΣΟΚ), διεκδικώντας την άμεση καταβολή των δεδουλευμένων τους. Ο δήμαρχος έφερε ως δικαιολογία ότι η πληρωμή καθυστερεί λόγω του επιτρόπου του Ελεγκτικού Συνεδρίου.
Οι συμβασιούχοι αποφάσισαν να κάνουν και σήμερα απεργία και νέα συγκέντρωση έξω από το Δημαρχείο, κατά τη διάρκεια της οποίας θα ενημερώσουν τους δημότες. Επίσης, θα συνεχίσουν με αποχή το Σαββατοκύριακο. Στη χτεσινή συγκέντρωση παραβρέθηκε η εκλεγμένη με τη «Λαϊκή Συσπείρωση» Ζωή Σώκου εκφράζοντας αλληλεγγύη στον αγώνα τους για καταβολή των δεδουλευμένων και υπογράμμισε το δικαίωμα όλων στη μόνιμη και σταθερή εργασία, χωρίς όρους και προϋποθέσεις.