Μέλη της διοίκησης του συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων στον Επισιτισμό - Τουρισμό και τα Ξενοδοχεία Αττικής βρέθηκαν στο ξενοδοχείο «Ολύμπικ Ρουαγιάλ» και αλλού (π.χ. «Χίλτον») όπου οι εργαζόμενοι - οι οποίοι βρίσκονται σε επίσχεση εργασίας από την περασμένη Δευτέρα διεκδικώντας δεδουλευμένα μηνών - πραγματοποίησαν γενική συνέλευση (φωτ). Οι εργαζόμενοι κατέληξαν ότι πρέπει να κλιμακώσουν τον αγώνα και με άλλες μορφές και μαζί με άλλους εργαζόμενους. Αποφάσισαν να συμμετέχουν στην απεργία στις 23 Φλεβάρη. Συζήτηση έγινε και στο εστιατόριο του ξενοδοχείου «ΧΙΛΤΟΝ» από τη 1 μ.μ. έως τις 2.30 μ.μ. το οποίο ήταν συνεχώς γεμάτο από εργαζόμενους.