Στις επίμονες ερωτήσεις του εκπροσώπου του Κόμματος αν θα καταργηθεί το μνημόνιο και η δανειακή σύμβαση, ο Δ. Παπαδημούλης σφύριζε κλέφτικα... Και τι να πει άλλωστε; Το έχουν κάνει καθαρό οι άνθρωποι πως ούτε το μνημόνιο θα καταργήσουν, ούτε τίποτα απ' όσα υποσχέθηκαν στο λαό θα υλοποιήσουν. Αυτό σημαίνει το «δεν πρόκειται να κάνουμε μονομερείς ενέργειες», το «θα διαβουλευτούμε και θα διαπραγματευτούμε στην ΕΕ» ακόμα και το «θα δούμε με θετικό πνεύμα την πρόταση του ΚΚΕ»...
Κορόιδεψαν το λαό για να υφαρπάξουν ψήφους και προβάρουν ήδη υπουργικά κοστούμια βγάζοντας κοροϊδευτικά τη γλώσσα στο λαό.