Στην αρχή ο πρωθυπουργός έφαγε με τους δικούς του στο «μυστικό δείπνο». Πριν, λέει, είχε φάει και ο Τσοχατζόπουλος με την Παπανδρέου. Μετά έφαγε ο Σημίτης με τον Λαλιώτη. Προχτές έφαγαν οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ της «τσοχατζοπουλικής» απόχρωσης, σε άλλο δείπνο.
Συμπέρασμα: Σε όσα περισσότερα γεύματα συμμετέχουν οι κύριοι του ΠΑΣΟΚ, τόσο περισσότερες πιθανότητες φαίνεται να έχει έκαστος εξ αυτών για να συμμετάσχει στο «λουκούλλειο» γεύμα του «εκσυγχρονισμού» και στο μέγα φαγοπότι της «κεντροαριστεράς»...