Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε προχτές το απόγευμα ημερίδα που διοργάνωσε ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Περιστερίου «Ελλη Αλεξίου» με θέμα «Αξιολόγηση και νέο σχολείο». Την εκδήλωση παρακολούθησαν εκπαιδευτικοί από περισσότερες από 50 σχολικές μονάδες, γονείς από 15 διοικητικά συμβούλια Συλλόγων Γονέων.
Με αντίστοιχο θέμα, το ΠΑΜΕ Εκπαιδευτικών Ηρακλείου Κρήτης, διοργανώνει εκδήλωση αύριο Σάββατο, στις 7 μ.μ., στο Αμφιθέατρο της Παλιάς Ακαδημίας (53ο Δημ. Σχ. Ηρακλείου). Ομιλήτρια: Μαρία Γιαννάκη, μέλος της Πανελλαδικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ Εκπαιδευτικών.