Στιγμιότυπο από το προαύλιο της ΕΡΤ το βράδυ του Σαββάτου
Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ οι εκδηλώσεις και οι συναυλίες συμπαράστασης στους εργαζομένους, με τη συμμετοχή του κόσμου, που ιδιαίτερα τις απογευματινές και βραδινές ώρες γέμιζε τον προαύλιο χώρο και τμήμα της Μεσογείων. Στις συναυλίες συμμετείχαν δεκάδες καλλιτέχνες, αλλά και τα Μουσικά Σύνολα της ΕΡΤ, που παρουσίασαν το «Αξιον Εστί». Με μια ολοήμερη κινητοποίηση έξω από τις εγκαταστάσεις των ραδιοφώνων και της τηλεόρασης της ΕΡΤ 3 στη Θεσσαλονίκη, που πύκνωσε αποφασιστικά μετά τις 7 το απόγευμα, συνεχίστηκαν οι κινητοποιήσεις και στη Θεσσαλονίκη. Το πρόγραμμα κράτησε μέχρι αργά το βράδυ, με συναυλίες γνωστών καλλιτεχνών.