Ανάμεσα στις κινητοποιήσεις που οργανώνονται τις επόμενες μέρες, παράλληλα με τις καθημερινές περιοδείες και εξορμήσεις σε τόπους δουλειάς, βρίσκονται και οι παρακάτω:
- Από τη Γραμματεία Εύβοιας του ΠΑΜΕ, στις 15/10 στο Εργατικό Κέντρο, εκδήλωση για τις εξελίξεις στην Παιδεία και το «νέο» σχολείο και στις 22/10, στις 10 π.μ., συγκέντρωση στο Νοσοκομείο Χαλκίδας για τα ζητήματα της Υγείας.
- Από σωματεία και μαζικούς φορείς στη Ρόδο, τη Δευτέρα 13/10, στις 11 π.μ., κινητοποίηση στον ΟΑΕΔ. Την Τετάρτη 22/10, στις 10 π.μ., στην εφορία. Την Τετάρτη 29/10, στις 9 π.μ., στο ΙΚΑ.
- Από την Ομάδα Λοκρών της ΟΓΕ, εκδήλωση για την Παιδεία, την Κυριακή 12/10.
- Από το Σωματείο Εμποροϋπαλλήλων - Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αχαΐας, στις 13/10, παρέμβαση στο ΙΚΑ για τα βαρέα και ανθυγιεινά ένσημα των καθαριστριών.
- Από τα Σωματεία Οικοδόμων, Μετάλλου, Επισιτισμού, Νέων Τεχνολογιών, Εμπορίου - Υπηρεσιών Ν. Αχαΐας, στις 15/10, στις 8.30 π.μ., παράσταση στη διεύθυνση του ΟΑΕΔ.
- Από τη Λαϊκή Επιτροπή Περιστερίου, εξορμήσεις σε γειτονιές και χώρους δουλειάς. Σήμερα, Σάββατο, θεατρική παράσταση με το έργο «Αγγέλα» (8 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου). Στις 25/10 συναυλία (9 μ.μ., στο θέατρο «Εφη»).