Τις κλήσεις της Εθνικής ομάδας πόλο γυναικών για την αποστολή ενόψει του αγώνα με την Ισπανία για τα προκριματικά του World League την ερχόμενη Τρίτη (27/1) ανακοίνωσε ο Γιώργος Μορφέσης. Οι παίκτριες που θα μετάσχουν στο ελληνικό συγκρότημα είναι: Χρυσούλα Διαμαντοπούλου, Ιωάννα Σταματοπούλου, Αλεξάνδρα Ασημάκη, Αλκηστη Αβραμίδου, Μικαέλα Καλογεράκου, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Ελευθερία Πλευρίτου, Φιλιώ Μανωλιουδάκη, Βιργινία Νιαρχάκου, Μαρία Σώρα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Ελενα Κούβδου, Βασιλική Διαμαντοπούλου, Ιωάννα Χυδηριώτη, Αντιγόνη Ρουμπέση, Χριστίνα Τσουκαλά, Τίνα Κοντογιάννη, Ελένη Ξενάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Νικολέτα Ελευθεριάδου (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ).