Στα πλαίσια της προετοιμασίας του Διημέρου της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ για Ελληνες και μετανάστες, προγραμματίζονται συσκέψεις, περιοδείες, εξορμήσεις σε χώρους δουλειάς και γειτονιές, όπως οι παρακάτω:
-- Σήμερα Κυριακή, στις 19.00, στο Παράρτημα του Συνδικάτου Οικοδόμων στο Μενίδι, συζήτηση της ΤΟ Βιομηχανίας με Ελληνες και μετανάστες από τον κλάδο του μετάλλου και της χημικής βιομηχανίας, με θέμα: «Οι θέσεις του ΚΚΕ για τη μετανάστευση».
-- Αύριο Δευτέρα, στις 18.30, στην αίθουσα του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας (Βερανζέρου 1, πλ. Κάνιγγος), σύσκεψη της ΤΟ Κατασκευών, με θέμα: «Οι συνέπειες της καπιταλιστικής οικονομικής κρίσης στους λαούς των Βαλκανίων και η πρόταση του ΚΚΕ για την εργατική αντεπίθεση».