Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ με την πρέσβειρα της Σοσιαλιστικής Δημοκρατίας του Βιετνάμ, Τραν Θι Χα Φουόνγκ
Με την ευκαιρία της 70ής επετείου της ίδρυσης της Σοσιαλιστικής Δημοκρατίας του Βιετνάμ και της 40ής επετείου σύναψης διπλωματικών σχέσεων μεταξύ Ελλάδας και Βιετνάμ, η πρέσβειρα του Βιετνάμ, Tran Thi Ha Phuong, παρέθεσε δείπνο, χτες βράδυ, στο Μέγαρο Μουσικής. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, τα μέλη του ΠΓ της ΚΕ, Γιώργος Μαρίνος, Ελένη Μπέλλου και Δημήτρης Αρβανιτάκης, καθώς και ο Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ, Θοδωρής Χιώνης.