Ανέστειλαν χτες την απεργιακή τους κινητοποίηση, που είχε ξεκινήσει από την περασμένη Δευτέρα, οι εργαζόμενοι στην επιχείρηση «Τοξότης ΑΕ» που απασχολούνται στα έργα του ΔΕΔΔΗΕ στην Αττική, καθώς η εργοδοσία κατέβαλε τα δεδουλευμένα που διεκδικούσαν. Η καταβολή των δεδουλευμένων είναι αποτέλεσμα της τριήμερης απεργιακής μάχης που δόθηκε, τονίζει το κλαδικό Σωματείο Ενέργειας και προσθέτει πως οι εργαζόμενοι συνεχίζουν να διεκδικούν τα υπόλοιπα αιτήματά τους. Μεταξύ αυτών, το σταμάτημα της εντατικοποίησης, την πραγματοποίηση προσλήψεων ώστε να υπάρχει επαρκές προσωπικό, την τήρηση των μέτρων ασφάλειας και τη χορήγηση Μέσων Ατομικής Προστασίας, τα οποία πολλές φορές αναγκάζονται να αγοράζουν οι ίδιοι. Οι εργαζόμενοι και το σωματείο τους θα αποφασίσουν τις μορφές με τις οποίες θα συνεχιστεί ο αγώνας τους.