Στο πλαίσιο του 10ήμερου αγωνιστικής δράσης της ΠΑΣΕΒΕ, παράσταση διαμαρτυρίας στη Β' ΔΟΥ Λάρισας ενάντια στη φοροεπιδρομή της κυβέρνησης σε βάρος των αυτοαπασχολούμενων και των μικρών ΕΒΕ, οργάνωσε η Γραμματεία Λάρισας της ΠΑΣΕΒΕ.
Η δράση συνεχίζεται αύριο Τετάρτη, στις 3.30 μ.μ., στο Ειρηνοδικείο Λάρισας, ενάντια στις απειλές της κυβέρνησης για ένταση της καταστολής σε βάρος όσων αγωνίζονται για να μην βγαίνουν στο «σφυρί» οι λαϊκές κατοικίες και η μικρή επαγγελματική στέγη, για να κατοχυρωθεί νομοθετικά η προστασία τους.