Από τους Μολάους, όπου επικεφαλής αντιπροσωπείας της ΚΕ συμμετείχε στην εκδήλωση της ΤΕ Λακωνίας του ΚΚΕ προς τιμήν του διοικητή Λόχου του ΕΛΑΣ, Μανώλη Σταθάκη, ξεκίνησε χτες το απόγευμα η διήμερη περιοδεία του ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα, στη Λακωνία. Το βράδυ, συμμετείχε σε σύσκεψη με φορείς της Νότιας Λακωνίας, στη Νεάπολη. Η περιοδεία ολοκληρώνεται σήμερα με το εξής πρόγραμμα: Στις 11 π.μ., επίσκεψη στη Μονεμβάσια και ξενάγηση στο σπίτι του Γ. Ρίτσου. Στις 7 μ.μ., συνάντηση με τον δήμαρχο Σπάρτης στο δημαρχείο και συζήτηση με φορείς της Λακωνίας. Στις 9 μ.μ., ομιλία στην κεντρική πλατεία της Σπάρτης.