Τρεις μέρες μόνο και όμως γεννήθηκαν χιλιάδες στιγμές. Δεκάδες εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν στο χώρο του 36ου Φεστιβάλ ΚΝΕ - «Οδηγητή». Η συμμετοχή λαού και νεολαίας σε αυτές είναι πρωτοφανής από την πρώτη κιόλας μέρα, στέλνοντας ελπιδοφόρο μήνυμα αγωνιστικής προοπτικής. Γεύση από όλα τα παραπάνω δίνει η ΚΝΕ στην ιστοσελίδα της (
www.kne.gr ή efestival.kne.gr), καλώντας, με ανακοίνωσή της, τη νεολαία να βγάλει συμπεράσματα από την προκλητική αποσιώπηση που επέβαλαν τα μέσα ενημέρωσης των πλουτοκρατών στο Φεστιβάλ. Τους καλεί να διαδώσουν - όσοι επισκέφθηκαν το Φεστιβάλ αλλά και όσοι θα επισκεφθούν την ιστοσελίδα - αυτό που είδαν, αυτό που έζησαν. «Προσπαθούν να αποκοιμίσουν τη νεολαία. Για...