Στην τελική ευθεία έχουν μπει οι προετοιμασίες για το Φεστιβάλ Μαθητικής Καλλιτεχνικής Δημιουργίας που διοργανώνεται με πρωτοβουλία της Συντονιστικής Επιτροπής Μαθητών Αθήνας. Το School Art Festival θα είναι γεγονός την Παρασκευή 23 Δεκέμβρη, μετά τις 6.30 μ.μ., στο κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας (Θυατείρων 1, σταθμός ΗΣΑΠ Πευκάκια). «Οργανώνουμε τη δική μας γιορτή δημιουργίας, προβάλλουμε το καλλιτεχνικό μας έργο και αποδεικνύουμε και μ' αυτόν τον τρόπο ότι οι μαθητές δρούμε συλλογικά, στον αγώνα, στο μάθημα, στο τραγούδι, στη ζωή!», σημειώνουν οι μαθητές, καλώντας σε συμμετοχή, ενώ με στόχο να φτάσει πλατιά το κάλεσμα ανάρτησαν στο διαδίκτυο και ένα βίντεο με στιγμές από τις...