Συνεχίζονται οι εκδηλώσεις ΚΟ του ΚΚΕ στο πλαίσιο της πολιτικής εξόρμησης με θέμα τις Θέσεις της ΚΕ για το 20ό Συνέδριο, με ομιλητές στελέχη του Κόμματος. Στην Αττική προγραμματίζονται οι παρακάτω εκδηλώσεις: Σήμερα, Τετάρτη: -- Στις 6 μ.μ., στον Ταύρο, στο πρώην Δημαρχείο (Επταλόφου & Πειραιώς) θα μιλήσει ο Θέμης Γκιώνης, μέλος της ΚΕ. -- Στις 7 μ.μ., στη Ν. Ζωή Περιστερίου, στην ταβέρνα «Θωμάς - Ανοιξη» (Λάρνακος 16 - δίπλα από την Πυροσβεστική), θα μιλήσει η Χριστίνα Παναγιωτακοπούλου, μέλος της ΚΕ. -- Στις 7 μ.μ., στην Ανθούπολη Περιστερίου, στο καφενείο στην Αρετής 1 (Αγ. Βασίλης), θα μιλήσει ο Στέφανος Λουκάς, μέλος της ΚΕ. -- Στις 6.30 μ.μ., η ΚΟΒ ΕΛΤΑ καλεί σε σύσκεψη στο...