Μεγάλη κινητοποίηση με τη συμμετοχή τουλάχιστον 50 τρακτέρ και εκατοντάδων αγροτών, στη γέφυρα της Κακάρας, έγινε χτες, με πρωτοβουλία των Αγροτικών Συλλόγων των περιοχών Ταμασίου και Θεσσαλιώτιδας. Οι αγρότες διεκδικούν άμεσα μέτρα για την αποκατάσταση των ζημιών εξαιτίας της παντελούς έλλειψης αντιπλημμυρικών έργων. Η κινητοποίηση αποφασίστηκε μετά από σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στο Γραμματικό Καρδίτσας, με πρωτοβουλία των Αγροτικών Συλλόγων Γραμματικού, Λεονταρίου, Ν. Ικονίου και αγροτών από το Ν. Μοναστήρι Φθιώτιδας. Επιπλέον, σήμερα στις 6 μ.μ., η Ενωτική Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων και ο Εμπορικός Σύλλογος καλούν εργατικά σωματεία, επιτροπές πληγέντων, αγροτικούς συλλόγους και...