Εδώ στη Λιβαδειά, σ' αυτήν την όμορφη πόλη της Στερεάς, το Κάλεσμα αγωνιστικής συμπόρευσης του ΚΚΕ φτάνει σήμερα και με αυτήν τη μεγάλη συγκέντρωση σε κάθε εργαζόμενο, σε κάθε άνεργο, κάθε αγρότη κι επαγγελματία, κάθε νέο παιδί και γυναίκα των λαϊκών οικογενειών. Σας λέμε καθαρά, ειλικρινά: Ανεξάρτητα τι επιλογές κάνατε μέχρι χτες, ποιους εμπιστευτήκατε... Ανεξάρτητα αν συμφωνείτε σε όλα μαζί μας... Τώρα ήρθε η ώρα να κάνετε την επιλογή που δεν είχατε ίσως καν σκεφτεί ή δεν είχατε αποφασίσει ακόμα: Να πάρετε τη θέση σας δίπλα στο ΚΚΕ στους αγώνες, στο κίνημα, στις εκλογές στις δημοτικές και περιφερειακές, στις βουλευτικές εκλογές, όποτε κι αν γίνουν. Να βάλετε μπροστά τις δικές σας...