Πέντε εικοσιτετράωρα έμειναν ακόμα για την πραγματοποίηση της 24ωρης πανελλαδικής πανεργατικής απεργίας της ΓΣΕΕ και της τετράωρης στάσης εργασίας της ΑΔΕΔΥ, στις 23 Οκτώβρη και τα συνδικάτα όλης της χώρας εντείνουν τις προσπάθειες για την επιτυχημένη πραγματοποίησή τους. Στην Αθήνα η κεντρική απεργιακή συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί στο Πεδίον του Αρεως στις 11 το πρωί,ενώ η προσυγκέντρωση της Συντονιστικής Επιτροπής Σωματείων Αθήνας έχει οριστεί για τις 10 το πρωί στην πλατεία Κάνιγγος. Στον Πειραιά η συγκέντρωση θα γίνει στις 9.30 πμ έξω από το ΕΚΠ. Ο Γ. Μανωλάκος,μέλος της διοίκησης της ΓΣΕΕ και ο πρόεδρος της ΟΣΝΙΕ Β. Τουμπέλης,επισκέφθηκαν προχτές τους εργαζόμενους του Ασύλου Ανιάτων...