Με νέους και νέες, που το πρωί φορούν τη φόρμα της δουλιάς και το απόγευμα παίρνουν τη σχολική τσάντα και σπουδάζουν στο Δημόσιο ΙΕΚ Περιστερίου συνομίλησε χτες ο Γιάννης Πρωτούλης, Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ και βουλευτής του ΚΚΕ στο πλαίσιο της πλατιάς εξόρμησης της Οργάνωσης στους σπουδαστές στην Κατάρτιση. Οι δυνάμεις της ΚΝΕ «οργώνουν» από τις αρχές της εβδομάδας τα δημόσια ΙΕΚ με περιοδείες στελεχών της Οργάνωσης και καθημερινές εξορμήσεις οι οποίες θα συνεχιστούν και τις επόμενες εβδομάδες σε όλους τους χώρους της κατάρτισης, δημόσιους και ιδιωτικούς. Για να ανοίξει συζήτηση με τους νέους εργαζόμενους, με τους σπουδαστές για το δικαίωμα στην επαγγελματική εκπαίδευση, στην εργασία...