Τις τελευταίες ώρες, σε ιστοσελίδες της Αχαΐας, κυκλοφορεί ένα «κείμενο στήριξης» στον υποψήφιο δήμαρχο του ΣΥΡΙΖΑ, με 280 υπογραφές. Ανάμεσά τους, εμφανίζεται κι αυτή του Βασίλη Καυκόπουλου, δημοσιογράφου, μέλους του ΚΚΕ, ο οποίος δήλωσε στην εφημερίδα μας: «Διαψεύδω κατηγορηματικά τα συκοφαντικά αυτά δημοσιεύματα και καταγγέλλω τις αθλιότητες. Αυτονόητα στηρίζω τον υποψήφιο του Κόμματός μου για τον Δήμο Πατρέων, Κώστα Πελετίδη».