MotionTeam |
Ο Γ. Τσίντζιλης |
(...) Τα ψηφοδέλτια της "Λαϊκής Συσπείρωσης", είτε από θέσεις διοίκησης είτε από θέσεις αντιπολίτευσης, αυτό που διεκδικούν και τελικά πετυχαίνουν είναι να φέρουν σε πρώτη προτεραιότητα και να αναδείξουν τα πραγματικά προβλήματα και τις ανάγκες του αδύναμου πληθυσμού αυτής της χώρας: Του εργαζόμενου, του συνταξιούχου, των μικρών παιδιών.
(...) Τα ψηφοδέλτια της "Λαϊκής Συσπείρωσης" αποτελούν μια καθαρή φωνή παραγωγής πολιτικού λόγου, πέρα από συναλλαγές και συμφέροντα, με άξονα το συμφέρον των πολλών που φυσικά, πάντοτε είναι και οι πιο αδύναμοι οικονομικά και κοινωνικά (...) Εύχομαι καλό αγώνα σε όλους τους υποψήφιους. Ξέρω αρκετούς από αυτούς. Και γνωρίζω πως είναι συνηθισμένοι στους αγώνες. Καλή δύναμη και να ξέρετε πως ένα μεγάλο κομμάτι του απλού κόσμου, ανένταχτοι οι πιο πολλοί, είναι μαζί σας και θα το πράξουν με την ψήφο τους στις εκλογές».
MotionTeam |
Ο Α. Σακισλόγλου |