Ο ΤΡΟΠΟΣμε τον οποίο... σφιχταγκάλιαζε (!) ο Σολάνα τον Κ. Σημίτη καθ' όλη τη διαδρομή μέχρι να βγει η λεγόμενη οικογενειακή φωτογραφία, επιβεβαίωσε (και) χτες την - γνωστή στους δημοσιογράφους - ροπή του κ. Σολάνα προς το (... πολύ) ούζο!
ΑΦΟΤΟΥ, λοιπόν, οι Ευρωπαίοι αναγνώρισαν την κατοχική «κυβέρνηση» στο Ιράκ, κατόπιν πόζαραν στην «οικογενειακή φωτογραφία» κρατώντας... κλαδιά ελιάς (!), τα οποία ανέλαβε η Ελληνική Προεδρία να τα φυτεύσει... στο Γουδί.
ΤΩΡΑγια το ποιος είχε τη φοβερή έμπνευση για το Γουδί, ή αν το ακριβές σημείο της δεντροφύτευσης των συμβόλων της ειρήνης έγινε στο σημείο που είχαν γίνει εκείνες οι... εκτελέσεις το 1923, αγνοούμε να σας φωτίσουμε...
ΠΑΛΙ καλά, πάντως, που δεν τα φύτεψαν στον περίβολο της... αμερικάνικης πρεσβείας.