Την Κυριακή 23 Νοέμβρη, πραγματοποιείται στο Γοργοπόταμο ο γιορτασμός της επετείου της ανατίναξης της Γέφυρας του Γοργοπόταμου στις 25.11.1942. Την εκδήλωση οργανώνουν, από κοινού, η Πανελλήνια Ομοσπονδία Αντιστασιακών Οργανώσεων (ΠΟΑΟ) και η Πανελλήνια Ενωση Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης (ΠΕΑΕΑ) με τις άλλες ΕΑΜογενείς Αντιστασιακές Οργανώσεις.
Τα κεντρικά γραφεία της ΠΕΑΕΑ δρομολογούν πούλμαν για την εκδήλωση στο Γοργοπόταμο. Αναχώρηση, από την πλατεία Κάνιγγος, στις 23/11, ώρα 7 το πρωί. Πληροφορίες: 210.8234.296 και 8831.368.