Αλλο ένα κομμάτι στο παζλ του αυταρχισμού και της τρομοκρατίας στους τόπους δουλιάς, ενάντια στους εργαζόμενους που αντιστέκονται και διεκδικούν, ήρθε να προσθέσει ο δήμαρχος Αιπείας. Οπως καταγγέλλει με ανακοίνωση της η Γραμματεία Μεσσηνίας του ΠΑΜΕ, ο εν λόγω δήμαρχος κάλεσε πρόσφατα εργαζόμενο του Δήμου και του ζήτησε το... λόγο γιατί δε δούλεψε στις 10 Δεκέμβρη, που ήταν η απεργία των υπαλλήλων ΟΤΑ.
Η ανακοίνωση του ΠΑΜΕ καταγγέλλει τη στάση του δημάρχου και τον καλεί να σταματήσει. Τονίζει ότι και ο δήμαρχος και όποιος άλλος λειτουργεί αυταρχικά και ασκεί τρομοκρατία θα βρει αντιμέτωπους όλους τους εργαζόμενους. Η Γραμματεία του ΠΑΜΕ καλεί όλους τους εργαζόμενους ν' αντισταθούν στην εργοδοτική τρομοκρατία και να συσπειρωθούν στις γραμμές του ΠΑΜΕ, να δυναμώσουν τον ταξικό πόλο στο συνδικαλιστικό κίνημα.