Τρίτη 22 Ιούλη 1997
Σελίδα 22
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Την 8η θέση στο χρυσό στολίσκο (γκρουπ 1), μετά την ολοκλήρωση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 470 που έγινε στο Βέλγιο, κατέκτησαν οι Α. Κοσματόπουλος και Κ. Τριγκώνης. Πρωταθλητές αναδείχτηκαν οι Πορτογάλοι Ρόχα- Μπαρέτο. Οι Ιορ. Πασχαλίδης - Θ. Παχούμας κατέλαβαν την 37η θέση της γενικής κατάταξης, ενώ στις γυναίκες οι Σ. Μπεκατώρου - Αιμ. Τσουλφά ήρθαν 23ες.

• Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεότητας, που έγινε στο Μαρόκο, ο Αγγελος Λεμάνης κατέλαβε την 11η θέση (σε 121 αθλητές) στην κατηγορία Λέιζερ Ράντιαλ.
  • Ολοκληρώθηκε το 34ο Ράλι Αιγαίου, που διοργανώνει ο ΠΟΙΑΘ, αλλά οριστικά αποτελέσματα εκδόθηκαν για δύο από τις τρεις κατηγορίες. Στην IMS CRUISING, την τελευταία στιγμή, κατατέθηκε ένσταση, η εξέταση της οποίας εκκρεμεί. Στην IMS RACING πρώτευσε το σκάφος PETROGAZ, με κυβερνήτη τον Καίσαρα Ρόντο, ενώ στην ΕΑΘ του ZANTINO - TELESTET, με κυβερνήτη τον Τάκη Στρούντζα.