Παρασκευή 28 Μάρτη 1997
Σελίδα 35
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3-0
Βαθμολογική ανάσα

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν ο χτεσινός αγώνας του Αθηναϊκού με την καταδικασμένη Καστοριά. Οι Βυρωνιώτες έφτασαν εύκολα στη νίκη με 3-0 και έτσι βλέπουν με άλλο... μάτι την παραμονή τους στην κατηγορία. Ο Τέπιτς άνοιξε το σκορ στο 35 με κοντινή κεφαλιά που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι λόρδοι με δυο γκολ εδραίωσαν την επιτυχία τους. Στο 58 με απευθείας φάουλ του Κοζανίδη και στο 83 με τον Βελλή. Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Σαλονικιού Τεβεκέλη που "κοκκίνισε" τον Μαρσέλο.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κεφαλάς, Τσιρώνης, Κόλτσος, Χατζηαγγελής, Τέπιτς, Σαμπατίνι, Γκίνο (70 Μόνος), Κοζανίδης, Αρμίλαγος, Βελλής, Θεοδωρόπουλος. ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Μπούρκας, Τσαγκόπουλος, Φειδάνης (70 Βόλτσης), Τέρζιτς, Γκόλιας (28 Ντο Σάντος), Ντέμκας, Μαρσέλο, Αφεντουλίδης (53 Ζήσης), Γατόπουλος, Σαββίδης, Εβδοκίμοφ.