Παρασκευή 28 Μάρτη 1997
Σελίδα 35
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ 2 - 0
Επιστροφή στις νίκες

Το δρόμο των επιτυχιών ξαναβρήκε ο Πανηλειακός, που, μετά τη βαριά ήττα στο Καυτατζόγλειο, την περασμένη αγωνιστική, νίκησε χτες τη Βέροια με 2 - 0. Οι Πυργίτες δε δυσκολεύτηκαν να φθάσουν στη νίκη, καθώς από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού επέβαλαν το ρυθμό τους. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν με ξαφνικές αντεπιθέσεις, αλλά τελικά το μόνο που κατάφεραν ήταν να χάσουν κάποιες ευκαιρίες.

Στο 26 ο Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε άριστα σέντρα του Νάκη και με προβολή έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Ετσι έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο, ενώ στο 68 ο Τοχούρογλου είπε όχι στους φιλοξενούμενους, όταν απέκρουσε εξ επαφής σουτ του Μπακούρα. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Νάκης με πλασέ έγραψε το 2 - 0, εδραιώνοντας έτσι τη νίκη των Πελοποννησίων.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Τοχούρογλου, Μπάντοβιτς, Παπαδόπουλος, Κολοσκόπης, Ιλιτς, Λάκης, Σαμαράς, Νούσιας, Καριοφύλης, Τσέκος, Τασίδης.

ΒΕΡΟΙΑ: Βέλλιος, Πουρσαϊτίδης, Λαζαρίδης, Μπακούρας, Μανούσας, Τσολάκης, Στόικα, Προτάσοφ, Πέτκοβιτς, Μητρόπουλος, Τρούπκος.