Γενική συνέλευση πραγματοποιούν αύριο Τετάρτη οι εργαζόμενοι στη "Χαλυβουργική",προκειμένου να καθορίσουν την παραπέρα στάση τους απέναντι στην απόφαση του ιδιοκτήτη, Π. Αγγελόπουλου,να κλείσει δυο τμήματα παραγωγής και να απολύσει 250 εργαζόμενους, μετά και τις αρνητικές απαντήσεις των αρμόδιων κυβερνητικών παραγόντων. Ταυτόχρονα, απευθύνουν πρόσκληση προς τους βουλευτές, τον νομάρχη και τους δημάρχους της περιοχής, να παρευρεθούν στη συνέλευση.
Το σωματείο, όπως επισημαίνει, με συγκεκριμένες πρωτοβουλίες και προτάσεις έχει κάνει γνωστό το πρόβλημα στους αρμόδιους κυβερνητικούς παράγοντες, όμως, οι απαντήσεις που δόθηκαν δε δίνουν λύσεις.