Ενας διακεκριμένος Ελληνας βιολονίστας "συναντά" έναν φλογερό Ρώσο πιανίστα στο μοναδικό ρεσιτάλ με έργα για βιολί και πιάνο, που θα δώσουν ο Γιάννης Γεωργιάδης και ο Σεργκέι Μουζαελιάν,στις 31 Μάρτη, στο Μέγαρο Μουσικής. Θα ερμηνεύσουν τη σονάτα για βιολί και πιάνο αρ. 2 του Γιοχάνες Μπραμς, τη ραψωδία κοντσέρτου για βιολί και πιάνο "Τσιγγάνα" του Μορίς Ραβέλ, τη σονάτα για βιολί και πιάνο έργο 18 του Ρίχαρντ Στράους, ενώ ο βιολονίστας θα αποδώσει επίσης τη Chaconne από τη 2η παρτίτα για σόλο βιολί του Γ. Σ. Μπαχ. Εχοντας εμφανιστεί σε πολλές αίθουσες συναυλιών σε Αυστρία, Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία, Ρωσία κ.α. ο Γ. Γεωργιάδης έχει συνεργαστεί με σημαντικούς μαέστρους και ονομαστές ορχήστρες (Φιλαρμόνια του Λονδίνου, Συμφωνική του Βερολίνου κ.α.).