Στη μνήμη του μεγάλου μουσουργού και ιδρυτή του ελληνικού μελοδράματος Διονύση Λαυράγκα, είναι αφιερωμένη η καλλιτεχνική βραδιά, που θα πραγματοποιήσει ο σύλλογος Φαρακλάδων "Εύγερος" Κεφαλονιάς την 1η Απρίλη (8.30μμ), στο θέατρο "Ακροπόλ" (Ιπποκράτους 9-11). Με την υπογράμμιση ότι πρέπει να δικαιωθούν οι πολύχρονοι αγώνες της Μουσικής Εταιρείας "Διονύσης Λαυράγκας", το ΔΣ του συλλόγου "Εύγερος" ανακοίνωσε ότι τα έσοδα από την εκδήλωση θα προσφερθούν για την αγορά και αξιοποίηση του Αλσους Λαυράγκα στην Κεφαλονιά. Στην εκδήλωση θα εμφανιστούν τα συγκροτήματα του συλλόγου: Κλασική Μαντολινάτα (διεύθυνση Διονύση Αποστολάτου), Ελληνικοί Λαϊκοί Παραδοσιακοί Χοροί (διεύθυνση Χριστίνας Λυκούδη, Ηλία Λυκούδη και Καλλιόπης Παρέντη) και Μεικτή Χορωδία - Μαντολινάτα (διεύθυνση Παναγή Μπαρμπάτη). Εισιτήρια διατίθενται στο σύλλογο και το ταμείο του θεάτρου και κοστίζουν 1.500 δραχμές.