Από τις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται αυτές τις μέρες στο "Ασσος καφέ - Παράσταση" (Βαλτετσίου 15 και Ιπποκράτους), σημειώνουμε:
Σήμερα (10.30μμ) εμφανίζονται οι: Μάνθος Αρμπελιάς από τις "Μικρές Περιπλανήσεις" και οι "Αθλιοι Ιππότες". Αύριο (9.30μμ) φιλοξενείται "Ζωγραφική και Ποίηση". Οι Κ. Αρσένη, Αλ. Παϊζη και Ρ. Μάντης διαβάζουν από το βιβλίο της Μαργαρίτας Μπακοπούλου "Πλάτερο μ' ακούς".Την Παρασκευή (7.30μμ) η ποιήτρια Ελευθερία Αναγνωστάκη - Τζαβάρα παρουσιάζει τους ποιητές: Π. Καραβασίλη - "Ισορροπία πλήκτρων", Δ. Καραμβάλη - "Αιμάσσουσα καταγραφή", Ι. Κέρπη - "Πρωινή αποθέωσις πάνω από την Κάλυμνο", Χ. Λαθουράκη - "Διάβα", Ρ. Ρηνιώτη - "Εξόριστο φως".Συνοδεύει ο κιθαρίστας Κ. Κατσιγιάννης.Την Παρασκευή (10.30 μμ), φιλοξενούνται "Ονειρα και εικόνες της δημοτικής παράδοσης" με την Ολγα Αθανασιάδου (τραγούδι).