Μια σημαντική προσπάθεια, που αφορά στο δικαίωμα στον αθλητισμό που έχουν όλοι οι πολίτες και ειδικότερα τα άτομα με ειδικές ανάγκες, αρχίζει σήμερα στον Βύρωνα με πρωτοβουλία του Αθλητικού Οργανισμού της περιοχής, και της Πανελλήνιας Οργάνωσης "Ελληνική Εστία" που διοργανώνουν αγώνες - εκδηλώσεις για άτομα με ειδικές ανάγκες.
Το πρόγραμμα αρχίζει σήμερα στις 10.00 με τους αγώνες στίβου που θα διεξαχθούν στο εθνικό στάδιο Βύρωνα, ενώ την ίδια ώρα αύριο θα πραγματοποιηθεί ανώμαλος δρόμος. Οι εκδηλώσεις θα ολοκληρωθούν την Κυριακή με αγώνες μπάσκετ στο κλειστό γυμναστήριο της περιοχής.