- Στις 12 Αυγούστου συμπληρώνεται ένας χρόνος από τότε που χάσαμε την αγαπημένη μας συντρόφισσα και αδερφή στη ζωή και στον αγώνα ΣΟΦΙΑ Γεωργιάδου - ΠΕΤΑΛΩΤΗ,αγωνίστρια της Εθνικής Αντίστασης με πολύχρονες διώξεις και εξορίες.
Στη μνήμη της προσφέρουμε 400.000 δρχ. στο ΚΚΕ.
Ο σύζυγος Περικλής Πεταλωτής
Οι αδερφές Πουπούλα Πεταλωτή, Μαρία Στοϊμενίδου
- Στη μνήμη του αγωνιστή της Εθνικής Αντίστασης ΑΝΔΡΕΑ ΤΣΟΥΜΑΡΗ από το χωριό "Νίκος Μπελογιάννης" της Ουγγαρίας, η οικογένεια του Γιώργου, της Ροδούλας και της Αλέκας Γιαννούση πρόσφερε 100.000 δρχ. για τα 80χρονα του ΚΚΕ, στο οποίο στάθηκε πιστός για 60 χρόνια, ως την τελευταία του πνοή.
- Η Α. Μ. προσφέρει στην ΚΟΒ Βριλησσίων 100.000 δρχ. για να τιμήσει τα 80χρονα του ΚΚΕ και τους αγώνες του για την ειρήνη και το σοσιαλισμό, για την άνοδο των εργατικών αγώνων.