Η Παλλεσβιακή Επιτροπή Δημοψηφίσματος για το Μάαστριχτ, συμμετέχοντας στο 10ήμερο Ενημέρωσης ενάντια στο Μάαστριχτ, που προκήρυξε το ΚΚΕ, πραγματοποιεί:
- Εξόρμηση για διανομή υλικού και συγκέντρωση υπογραφών σε χώρους δουλιάς την Τρίτη 25/2 στο Νοσοκομείο - Γηροκομείο, τη Δευτέρα 3/3 σε ΟΤΕ - Τράπεζες.
- Εξόρμηση για διανομή υλικού και συγκέντρωση υπογραφών στις συνοικίες της Μυτιλήνης: Σήμερα Κυριακή στη Χρυσομαλλούσα, τη Δευτέρα 24/2 στην Καλλιθέα, την Τρίτη 25/2 στο Κιόσκι, την Πέμπτη 27/2 στη Χρυσομαλλούσα, την Παρασκευή 28/2 στις Καμάρες.
Πρόγραμμα ομιλιών και συγκέντρωση υπογραφών για το Δημοψήφισμα, στα χωριά της Λέσβου, θα ανακοινωθεί τις επόμενες μέρες.