Το Πανελλαδικό Συντονιστικό Σπουδαστικών Συλλόγων των ΤΕΙ καλεί σε παράσταση διαμαρτυρίας στη σύνοδο των προέδρων των ΤΕΙ που πραγματοποιείται τη Δευτέρα 20 του Δεκέμβρη στο Ζάππειο Μέγαρο, και θα συζητηθούν θεσμικά και οικονομικά ζητήματα. Στις 11 πμ θα δοθεί συνέντευξη Τύπου των προέδρων των ΤΕΙ.
Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα για την παράσταση διαμαρτυρίας έχουν πάρει απόφαση συμμετοχής οι σύλλογοι της Σχολής Επαγγελμάτων Υγείας Πρόνοιας και της Σχολής Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Σπουδών.