-- Εκδήλωση προς τιμήν των 90 χρόνων από την ίδρυση του ΚΚΕ θα πραγματοποιήσει η ΚΟΒ Γαζίου της Επιτροπής Πόλης Ηρακλείου του ΚΚΕ την Τετάρτη 2/4 με θέμα «Οι θέσεις του ΚΚΕ για τα ναρκωτικά». Η εκδήλωση θα γίνει στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στο Δήμο Γαζίου στις 7 το απόγευμα.
-- Την Πέμπτη 3/4 στις 10 π.μ. στους εργαζόμενους της Β΄ ΕΚΠΑ θα περιοδεύσει η Χριστίνα Τσεντούρου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Την Παρασκευή 4/4 στις 10 π.μ. στους εργαζόμενους στο Βυζαντινό Μουσείο θα περιοδεύσει η Εύα Μελά, βουλευτής του ΚΚΕ.