Το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Σάμου, στα πλαίσια της πρωτοβουλίας που έχει πάρει από τον Οκτώβρη για τα σοβαρά προβλήματα Υγείας στα νησιά της Ικαρίας και των Φούρνων, καλεί τα εργατοϋπαλληλικά σωματεία στον ιδιωτικό και το δημόσιο τομέα της επαρχίας Ικαρίας, καθώς και τους δήμους και την Ενωση Δημοκρατικών Γυναικών Ικαρίας, σε σύσκεψη, που θα γίνει σήμερα, στις 7:30 μ.μ στο Δημαρχείο Ευδήλου (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου).