Εκδήλωση με θέμα «Γυναίκες και οικονομική κρίση» διοργανώνουν τη Δευτέρα 16 Μάρτη οι Σύλλογοι Γυναικών Θεσσαλονίκης μέλη της ΟΓΕ και η Γραμματεία Θεσσαλονίκης του ΠΑΜΕ. Η εκδήλωση θα γίνει στις 7 το απόγευμα στη μεγάλη αίθουσα του Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης. Θα μιλήσουν ο Μάκης Παπαδόπουλος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, η Καλλιόπη Μπουντούρογλου, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδας και ο Σωτήρης Ζαριανόπουλος, ΓΓ του ΕΚΘ, στέλεχος του ΠΑΜΕ.