Καθηγητής Τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών
Το ΚΚΕ είναι το κόμμα εκείνο που, σε αντίθεση με όλες τις άλλες πολιτικές δυνάμεις της χώρας, δεν εξαπατά το λαό. Το ΚΚΕ αγωνίζεται στο πλευρό του εργαζόμενου και υπερασπίζεται το δικαίωμά του στη μόρφωση και στη δουλειά. Το ΚΚΕ δείχνει το δρόμο προς τη λαϊκή εξουσία.
Φτάνει πια. Ας μην επιτρέψουμε σε εκείνους που δημιουργούν την κρίση που αντιμετωπίζει η κοινωνία μας, εκβιαστικά, να τη χρησιμοποιούν προς όφελός τους. Ας πάρουν μόνο τις ψήφους αυτών τους οποίους υπηρετούν.
Εργάτες, αγρότες, νεολαίοι, αλλά και μισθωτοί επιστήμονες και προοδευτικοί διανοούμενοι, στις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου πρέπει να ενισχύσουν με την ψήφο τους το ΚΚΕ, δίνοντας ένα μάθημα σε όλους εκείνους που υπονομεύουν την καθημερινή ζωή μας, που εμπορευματοποιούν κάθε έκφρασή της.