Ο Δήμος Νίκαιας, σε συνεργασία με την πρεσβεία της Κούβας στην Ελλάδα, διοργανώνει εκδήλωση - ενημέρωση, στο πλαίσιο της Διεθνούς Καμπάνιας για την απελευθέρωση των 5 Κουβανών αγωνιστών που παραμένουν από το 1998 φυλακισμένοι στις ΗΠΑ. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Νίκαιας (Π. Τσαλδάρη 10) σήμερα, στις 8 μ.μ. Ομιλητές θα είναι ο πρέσβης της Κούβας, Ερμες Ερέρα Ερνάντες, και ο δήμαρχος Νίκαιας, Στέλιος Μπενετάτος.