Πέθανε χτες ο Σπύρος Λιβιτσάνος, πατέρας του συναδέλφου μας στον «Ριζοσπάστη» Γεράσιμου Λιβιτσάνου. Ηταν 66 χρόνων, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, είχε δραστηριοποιηθεί στο συνδικαλιστικό κίνημα των εκπαιδευτικών, ενώ είχε πάρει μέρος και στο αντιδικτατορικό φοιτητικό κίνημα. Η Διεύθυνση, η Συντακτική Επιτροπή και το προσωπικό του «Ριζοσπάστη» εκφράζουν στον Γερ. Λιβιτσάνο και την οικογένειά του τα θερμά τους συλλυπητήρια.