Τις 255 αριθμούν πλέον οι συνδικαλιστικές οργανώσεις που στηρίζουν το κοινό κάλεσμα Ομοσπονδιών και Εργατικών Κέντρων, για την οργάνωση του αγώνα με αιχμή τις ΣΣΕ. Στις νέες αποφάσεις προστέθηκαν αυτές της Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένων Διοικήσεων Ελλάδας και του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Λακωνίας. Επίσης, το κοινό κείμενο - κάλεσμα στηρίζουν με αποφάσεις τους τα Σωματεία Θερμαστών Πρακτικών Μηχανικών και Εργαζομένων στο Μέταλλο Ν. Αιτωλοακαρνανίας, Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Μαγνησίας, Εργατοτεχνιτών Σιδήρου - Μπετό Μεσσηνίας, Οικοδόμων Μεσολογγίου «Η Πρόοδος», Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Ν. Αιτωλοακαρνανίας, Εργατοϋπαλλήλων «Coca - Cola 3Ε» Θεσσαλονίκης, Εργαζομένων ΔΕΥΑ Σικυωνίων (Κιάτου), Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Πατρών και Περιχώρων Ν. Αχαΐας «Ειρήνη», Εργαζομένων στους Ιδιωτικούς Παιδικούς Σταθμούς, Οικοδόμων και Συναφών Επαγγελμάτων Ν. Καβάλας, Ιδιωτικών Υπαλλήλων - Εμποροϋπαλλήλων Χίου, Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου «Η Ενωση», Εργαζομένων «Praktiker», Εργαζομένων στις εμπορικές επιχειρήσεις και υπηρεσίες στα καταστήματα και εταιρείες Νομού Ηλείας και Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αμαλιάδας.