Απεργία πραγματοποιήθηκε χτες στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου «ΚΟΛΙΟΣ» στο Κορωπί, με απόφαση του Συνδικάτου Γάλακτος - Τροφίμων - Ποτών Αττικής, ενάντια «στην τρομοκρατική απόλυση» εργαζόμενου και απαιτώντας «να πληρωθούν όλα τα δεδουλευμένα των συναδέλφων που εργάζονται στο εργοστάσιο (υπερωρίες - άδειες κ.λπ.)». Επίσης, τον αγώνα των εργαζομένων στην επιχείρηση «Microfill - Κ. Ζαφρανάς» στην Κόρινθο, που προχώρησαν τη Δευτέρα σε απεργία με αίτημα την ανάκληση τεσσάρων απολύσεων, χαιρετίζει η Ομοσπονδία Οικοδόμων.