Συλλαλητήριο για την προστασία της ζωής των εργαζομένων στις επιχειρήσεις μαρμάρων διοργανώνει η Γραμματεία Δράμας του ΠΑΜΕ, την Κυριακή 6 Νοέμβρη, στις 11 π.μ., στην κεντρική πλατεία της πόλης. Τους τελευταίους 6 μήνες, τρεις εργάτες σκοτώθηκαν στα μαρμαράδικα της Δράμας. Θυσιάστηκαν στο βωμό της κερδοφορίας των μεγαλοεπιχειρηματιών. Η Γραμματεία Δράμας του ΠΑΜΕ καλεί τον εργαζόμενο λαό να απαιτήσει μέτρα ασφαλείας για όλους τους εργαζόμενους στα μάρμαρα. Να δημιουργηθεί τώρα παράρτημα της Επιθεώρησης Μεταλλείων στην περιοχή της Δράμας. Να πραγματοποιηθούν άμεσα έλεγχοι σε όλα τα λατομεία.