Βγήκε από τα ρούχα του ο Λοβέρδος (της ΝΕΤ) στην εκπομπή του Μ. Καψή, στον ΑΛΦΑ, όπου πήγε προσκαλεσμένος, για να στηρίξει κι αυτός τα ιδεώδη του «ελεύθερου κόσμου»!
Γιατί βγήκε από τα ρούχα του; Για τους Ελληνες, που είναι αντιαμερικανοί! Ενώ δε θα έπρεπε να είναι... Γιατί δε θα έπρεπε; Μήπως άραγε νομίζει ότι ο λαός οφείλει να σκέφτεται όπως ο Λοβέρδος;
Ο λαός δεν εξυπηρετεί σκοπιμότητες. Ο,τι κάνει (σωστό ή λάθος- στην προκειμένη σωστό), το κάνει, επειδή έτσι το πιστεύει. Αλλοι -κύριε Λοβέρδο- πιστεύουν τα μεν και κάνουν ό,τι περνά από το χέρι τους, για να δείχνουν ότι πιστεύουν τα δε...