«Βάζουμε στην άκρη τις συμβιβασμένες εργοδοτικές και κυβερνητικές παρατάξεις. Εκλέγουμε συνδικαλιστές που θα υπερασπίζονται τα συμφέροντα των εργαζομένων, που θα μας ενημερώνουν για τα αντεργατικά σχέδια του Διοικητικού Συμβουλίου της ΛΑΡΚΟ».
Αυτό είναι το κάλεσμα που απευθύνει στους εργαζόμενους της ΛΑΡΚΟ το «Εργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο», μπροστά στις εκλογές για την ανάδειξη των αντιπροσώπων των εργαζομένων στο ΔΣ της ΛΑΡΚΟ, που θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 1η Φλεβάρη. Οπως τονίζει στη Διακήρυξή του, «οι εργαζόμενοι έχουμε ανάγκη να αντιπροσωπευόμαστε από συνδικαλιστές που με συνέπεια θα έχουν στην ημερήσια διάταξη τα συμφέροντά μας, τα αιτήματά μας».