Εκδήλωση - συζήτηση με θέμα «Βιομηχανικά Ατυχήματα Μεγάλης Εκτασης (ΒΑΜΕ). Επιπτώσεις στο περιβάλλον, στη δημόσια υγεία, στους εργαζόμενους. Μέτρα πρόληψης» διοργανώνουν οι Οργανώσεις Ξάνθης του ΚΚΕ και της ΚΝΕ, τη Δευτέρα 14 Μάη στις 7.30 μ.μ., στο αμφιθέατρο ΠΡΟΚΑΤ.
Θα μιλήσει η Εύη Γεωργιάδου, δρ. χημικός μηχανικός, μηχανικός ασφαλείας και μέλος της αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, μέλος της Ομάδας Περιβάλλοντος του Τμήματος Οικονομίας της ΚΕ του ΚΚΕ. Θα ακολουθήσουν παρεμβάσεις.