Την έμπρακτη αλληλεγγύη του στους μετανάστες εργάτες γης της Νέας Μανωλάδας εκφράζει για μια ακόμη φορά το ΠΑΜΕ, που θα βρεθεί την Κυριακή 21/12, στις 10 το πρωί, στην πλατεία της κωμόπολης, προκειμένου να μοιράσει δώρα στα παιδιά των μεταναστών. Καλεί το λαό, τους εργάτες, τους φοιτητές, τους μαθητές του νομού να συμμετάσχουν τόσο με την προσφορά τους, όσο και με την παρουσία τους. Οπως σημειώνει το ΠΑΜΕ στην ανακοίνωση - κάλεσμα, τα κοινά προβλήματα, οι κοινές ανάγκες, τα κοινά δικαιώματα, αλλά και ο κοινός ταξικός εχθρός, επιβάλλουν τον αδελφωμένο αγώνα Ελλήνων και αλλοδαπών εργατών. Πρώτος ο «Ρ», το Μάη του 2007, είχε φέρει στη δημοσιότητα τις άθλιες συνθήκες δουλειάς και διαβίωσης των...