Μέσα στο κλίμα των οξυμένων προβλημάτων που δημιουργεί η νεοφιλελεύθερη πολιτική της κυβέρνησης για τους εργαζόμενους της Εύβοιας, πραγματοποιείται την Κυριακή 4 Ιούνη το Εκλογοαπολογιστικό Συνέδριο του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας (ΕΚΕ), όπου 161 αντιπρόσωποι καλούνται να εκλέξουν τη νέα 15μελή διοίκησή του και τους πέντε αντιπροσώπους για τη ΓΣΕΕ. Στις εκλογές συμμετέχουν τρεις παρατάξεις, η «Ταξική Ενότητα» (ΕΣΑΚ) που κατείχε στην προηγούμενη διοίκηση δύο έδρες, η ΠΑΣΚΕ που είχε εννιά έδρες και η ΔΑΚΕ που είχε τρεις έδρες. «Οι εκλογές αυτές, αποκτούν ξεχωριστή σημασία, για τους εργαζόμενους και το συνδικαλιστικό κίνημα του νομού μας, γιατί απ' αυτές θα εξαρτηθεί, σε μεγάλο βαθμό, αν στο...